ŽENY PŘEHRÁLY OLOMOUC

Zlínské házenkářky přehrály v 7. kole WHIL Olomouc a do tabulky si připisují cenné dva body.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHK ZORA OLOMOUC 22:17 (14:10)

Úvod zápasu patřil brankařkám obou týmů, domácí Lence Benedíkové sekundovala olomoucká Lucie Rašková. Ještě v 6. minutě byl stav 1:0. Skóre otevřela ze sedmičky zlínská křídelnice Lenka Hradilová, která po návratu ze zahraničního angažmá svoji optimální formu díky menším zdravotním problémům hledala. Zápas od zápasu jde však její výkon pozvolna nahoru. Zlín zlehka navyšoval skóre a Olomouc se snažila stále jen dotahovat. Utkání bylo poznamenané mnoha vyloučeními na obou stranách. V 16. minutě dostala stopku v podobě přímé červené karty Denisa Kamenářová, která se po zranění kolena snaží dostat do herní pohody.

Ve druhé půlce začal soupeř aktivněji, snížil na rozdíl dvou branek. Až v 39. minutě se prosadil i Zlín. Nastal jeden z klíčových momentů utkání. Zodpovědnost na sebe vzala Michaela Kolářová a překvapivou střelou z dálky dala znovu impulz svým spoluhráčkám k vyšším obrátkám. Následně stejná hráčka skórovala z rychlého útoku a podílela se na dalších akcích, které byly úspěšně zakončeny brankou.

Závěr si Zlín pohlídal, i když se dostal do dvojnásobného oslabení. Utkání bylo zbytečně rozkouskováno mnoha vzájemnými diskuzemi trenérů, rozhodčích a delegáta, který se snažil vyhrocené úseky korigovat. Zlínský impulzivní kouč Peter Sabadka dostal za údajně nevhodnou připomínku premiérovou modrou kartu za nesportovní chování. Vzhledem k situaci z poslední minuty utkání se bude trestem zabývat disciplinární komise. Zlínský hlavní kouč  bude v středečním utkání v Michalovcích zřejmě na lavičce absentovat.

Celé utkání na levém křídle odtáhla aktivní Andrea Očadlíková, na druhé straněbyla vidět chuť do hry od Lenky Hradilové, šest branek navíc přidala Michaela Sobieská. Pivotmanka Monika Kříčková skórovala třikrát.

V olomouckém týmu zaujala svými střelami z dálky zejména reprezentantka Tereza Kubáčková.

Po zápase zářila úsměvem vedle ostatních hráček Michaela Kolářová.  Hráčka sice menšího vzrůstu, ale neutuchající bojovnice, která spíše přihrává a chodí do uvolnění na brankovišti, soupeře tentokrát překvapila i jinak. Na otázku, co se stalo, že dostala odvahu ke střele z dálky, spokojeně ukazovala za sebe. "To mi poradil děda," děkovala zpětně za podporu panu Polozovi staršímu.