VÍTĚZNÉ LOUČENÍ MLADŠÍCH DOROSTENCŮ S PODZIMEM 2023

ZLÍNŠTÍ MLADŠÍ DOROSTENCI BODOVĚ DOHNALI VEDOUCÍ ŽERAVICE

O PŘEDZÁPAS PRVOLIGOVÉMU UTKÁNÍ MUŽŮ SE POSTARALI MLADŠÍ DOROSTENCI

Velmi úspěšný podzim prožívají zlínští druholigoví mladší dorostenci, kteří svými podzimními výkony útočí na postup do nejvyšší celostátní soutěže.
Během jedenácti podzimních kol poznali hořkost porážky pouze v jediném utkání, kdy nestačili ve 3. kole na domácí půdě na béčko Frýdku-Místku, kterému podlehli 25:29.

Před posledním podzimním utkáním bylo naše družstvo s 18 body na třetí příčce tabulky a v dohrávce 10. kola, hostilo svého tabulkového souseda, čtvrtý šestnáctibodový Rožnov p/R.
Hrálo se o hodně, protože v případě úspěchu by se naši mladší dorostenci mohli bodově dotáhnout na vedoucí Žeravice, v případě neúspěchu by Rožnov p/R bodově naše družstvo dohnal.
První minuty utkání začaly z obou stran velice opatrně a obezřetně, žádné družstvo nechtělo zbytečně riskovat a inkasovat. Více nervozity bylo vidět u hostů, kteří podstatně vyšším počtem technických chyb vlastně našemu družstvu pomáhali.
Na naši první branku hosté odpověděli vyrovnáním, o pár minut později stačili hosté naše dvoubrankové vedení snížit na jedinou branku a v osmé minutě prvního poločasu hosté ještě stačili reagovat a upravit naše tříbrankové vedení na rozdíl dvou branek.
A to bylo ze strany čtvrtého celku tabulky vše. Naši hráči zvýšili otáčky, brankový rozdíl pomalu narůstal a zastavil se až na poločasových devíti brankách – 21:12.

Druhý poločas byl v prvních minutách ve znamení pokusu hostů o obrat, když se jim podařilo snížit brankový rozdíl na sedm branek, ale naši hráči opět zabrali, svůj bezpečný náskok ještě navýšili a po zbytek celé druhé půle udržovali brankový rozdíl mezi devíti až deseti brankami.
Po velmi dobré hře naši mladší dorostenci nakonec vyhráli 38:28 a do tabulky si připsali další bodový zisk.

Se ziskem 20 bodů se dělí o první místo v tabulce s družstvem Žeravic, nad kterým zvítězili na jeho půdě 38:34 a v odvetě budou hostit svého největšího soupeře na domácí palubovce.