Bojovný výkon na Slavii dva body nepřinesl

Po letní pauze zamířilo družstvo žen na horkou půdu sešívaných. Soupeřem pro první kolo byl klub DHC Slavia Praha – v loňském ročníku umístěn na konečném 4. místě.

Utkání se od úvodních minut neslo ve vysokém tempu. Na hráčkách nebyla vidět žádná nervozita. Naopak! Dominovaly tvrdé obranné zákroky. Skóre sice otevřely Pražačky, ale Veronika Gabrhelová okamžitě reagovala úspěšnou střelou z dálky. Do poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu a nedošlo k vyššímu gólovému rozdílu. Do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu 13:13 a to díky gólu Petry Kudláčkové přes celé hřiště.

Druhý poločas přinesl v úvodu dvě po sobě jdoucí vyloučení, naší nejlepší střelkyně utkání, Lucie Polomíkové. Domácí toho využili a poprvé v utkání odskočili. Ženy se dokázaly ještě zformovat a ve vlastním oslabení skóre korigovat na 21:20.Následných pár nepřesností však soupeř potrestal a získal na svoji stranu dva body vítězstvím 28:23.

SESTAVA:
Herbočková Natálie 3, Gabrhelová Veronika 6, Mizerová Adéla, Machalová Karolína, Sedláčková Kristýna, Mikulášková Veronika 1, Filípková Tereza 1, Polomíková Lucie 9/5, Stojarová Kristýna, Pospíšilová Tereza, Kříčková Monika 1, Kudláčková Petra 1, Brabcová Tereza, Rafajová Denisa, Poznarová Pavla 1.

V úvodním kole chyběla zraněná Šimková, která v uplynulých dnech podstoupila operaci ramena a bude tak dlouhodobě podporovat družstvo z lavice zraněných.