HÁZENÁ SE ROZJÍŽDÍ V NOVÉM SOUTĚŽNÍM ROČNÍKU 2024/2025

ŽENY ZAHAJUJÍ SVÁ DOMÁCÍ UTKÁNÍ V NOVÉM ROČNÍKU MOL LIGY SE SLOVENSKOU ŠALOU

Nový ročník nejvyšší soutěže žen byl zahájený minulý týden, kdy naše družstvo cestovalo na palubovku pražské Slavie a v neděli 15. září uvidí první domácí utkání našich žen v nové sezóně zlínská sportovní hala Datart.
Společně s ženami se fanouškům házené představí ve svých prvoligových celostátních soutěžích také starší a mladší dorostenky, které rovněž zahájily novou soutěžní sezónu minulý týden na palubovce soupeřů – obě v Olomouci.

V Praze na Slavii ženy nakonec po velmi dobrém remízovém prvním poločase na body nedosáhly, když se jim nepovedl hlavně začátek druhého poločasu, kdy nechaly svého soupeře odskočit na rozdíl 4 branek a toto brankové manko se jim už do konce utkání nepodařilo otočit v svůj prospěch.

V Olomouci naděje našim starším dorostenkám také vydržela jen první poločas, když po jeho skončení odcházely do šaten s dvoubrankovou ztrátou (10:12). Druhou půli už ovládly domácí hráčky, které si tak připsaly letošní první body.

Úplně jiný vývoj mělo v Olomouci utkání mladších dorostenek. První poločas naopak jednoznačně ovládly domácí hráčky, které jej zakončily šestibrankovým vedením a zdálo se, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Ovšem vynikající nástup našeho družstva do druhého poločasu a osm branek v první desetiminutovce proti dvěma brankám domácích, upravil průběžný brankový účet utkání na remízu 24:24. A nastalo „dráma“ se šťastným koncem pro naše barvy v podobě dvoubrankového vítězství 33:31. Gratulujeme k vítěznému vstupu do nové sezóny.