První dva body jsou doma!

K prvnímu domácímu utkání nastoupily ženy netradičně v neděli 15.9. Tato vynucená změna díky časově vytíženému programu ve sportovní hale Datart byla však více než dobrá - dvoubodová.

Krátce před 15.hodinou se mikrofonu v hale ujala zraněná Daniela Šimková, která komentovala dění samotného utkání. Před ním pogratuloval manažer družstva, Milan Foukal, trenérovi Jirkovi Havlátovi k jeho narozeninám.
Symbolicky přivítal také nově příchozí hráčky Veroniku Mikuláškovou, Petru Kudláčkovou a Tinu Hetemi, která se k týmu připojila nyní v průběhu přípravy.

Dámskému složení rozhodcovské dvojice - Sovová, Fialová - již nebránilo nic v úvodním hvizdu.
Do desáté minuty si domácí hráčky vybojovaly náskok 3 branek a do slovenské sítě se zapsaly téměř všechny aktérky základní zlínské sestavy.
Za stavu 8:5 však hráčky nedokázaly najít recept na zlepšenou šalanskou obranu a soupeř utkání během 6 minut otočil na svojí stranu v poměru 8:11. Na to reagoval trenér Havlát oddechovým časem, kde družstvo převážně uklidnil a s jasnými pokyny poslal na plac hráčky, které si vzaly jeho slova k srdci. Po vynikajícím bojovném a disciplinovaném poločase podpořeným výbornými zákroky reprezentační brankářky Kudláčkové se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 15:15

Druhá půle slibovala nervydrásající průběh, avšak družstvo žen bylo proti. Do puntíku splnilo všechny pokyny trenéra a v prvních osmi minutách drželo otěže utkání pevně ve svých rukou. Tento časový úsek vyhrály domácí hráčky v poměru 7:2. Hostující trenér Pčola reagoval oddechovým časem, nicméně naše ženy perfektně odrážely jakýkoliv náznak o zvrat. Utkání svou nezměrnou bojovností kontrolovalo.
Menší drama nastalo ve 24.minutě, kdy se hostujíci hráčky v modrých dresech dokázaly dotáhnout na jediný gól. Celá hala ztichla. Následně však přišel gólový koncert do té chvíle neomylné Terezy Filípkové, která všechny svoje střely proměnila a doslova a do písmene obrátila skóre opět na naši stranu - BODY ZŮSTALY NA DOMÁCÍ PŮDĚ!!!

Všechny hráčky - i ty za mikrofonem :-) - si zaslouží pochvalu. A jednu z největších pochval bychom chtěli vyjádřit VÁM VŠEM!
Vaší podpory si nesmírně vážíme a děkujeme za každého, kdo přišel do zlínské haly. Vytvořili jste úžasnou atmosféru! Děkujeme!
Vaší podporu pozitivně vnímáme a určitě z ní budeme čerpat do dalších bojů. Pevně věříme, že nás podpoříte i v dalších zápasech.