Dva body ze dvou utkání berou ženy v posledních pěti dnech

V posledních dnech čekal naše družstvo žen náročný program. V sobotu 5.10. na domácí palubovce hostilo Písek a ve středu zajíždělo do dalekých Michalovců.
Z obou těchto těžkých utkání bereme dva body do konečné tabulky, což je velký úspěch uplynulých dní.

Zlín-Písek – sobota 5.10. 2024

Písku – loňskému bronzovému medailistovi české části – nedaly ženy „čuchnout“. Hned v úvodu se ujaly vedení. Prvních deset minut sledovali diváci vyrovnané utkání, pak si ale naše hráčky vytvořily 4 brankový náskok, který si udržovaly do prvního poločasu. I po výměně stran byly naše hráčky na palubovce zlínské sportovní haly Datart lepším celkem a zcela zaslouženě zvítězily v poměru 31:25.

Utkání opět vyšlo reprezentační brankářce Petře Kudláčkové, 8 brankami se blýskla Lucie Pomomíková, skvělé obranné zákroky předváděla Monika Kříčková a všechny hráčky, které na hřiště šly, zde odevzdaly své maximum.

Branky vstřelily:

Herbočková Natálie 7, Ondrášová Eliška 1, Mikulášková Veronika 5, Filípková Tereza 5, Polomíková Lucie 8, Pospíšilová Tereza 1, Kříčková Monika 2, Hetemi Tina 2

Družstvo žen včetně realizačního týmu by rádo poděkovalo každému z vás, kdo jste vážili cestu na zlínskou sportovní halu a hlasitě jste podporovali naše hráčky k důležité výhře. Moc si takové podpory vážíme a je to pro nás společně s dobrou předvedenou hrou motivací do další práce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michalovce-Zlín – středa 9.10.2024

Na východ Slovenska a dalekou cestu do Michalovců se vydala výprava žen v dopoledních hodinách středečního dne k předehrávce 5.kola MOL ligy.
Ke slovenskému mistrovi a absolutně suverénnímu družstvu z loňského ročníku MOL ligy jsme zajížděli s velkou pokorou. Družstvo Michalovců má nejvyšší ambice každý rok a jeho hráčky jsou na rozdíl od našich profesionálkami.

Do samotného utkání vstoupily lépe hráčky Michalovců. Ujaly se dvou, následně tříbrankového vedení a zdálo se, že bude brzy „vymalováno“. V deváté minutě však nastal zlom a domáci družstvo neproměnilo několik šancí. Naopak to byly naše hráčky, které diktovaly tempo hry. Na straně domácích byla znát lehká nervozita, protože naše ženy v 17. minutě vedly o dvě branky. Ještě 25. minuta nabízela slibný a pro nás nerozhodný stav, avšak pár drobných nepřesností na naší straně stačilo velezkušenému soupeři k tomu, aby odcházel do šaten v poločase s tří brankovým vedením.
Druhý poločas byl již v absolutní režii slovenského mistra a konečný výsledek 34:18 neodpovídá předvedené hře v prvním poločase.

Máme na čem stavět!

Střelkyně branek:
Herbočková Natálie 1, Ondrášová Eliška 1, Gabrhelová Veronika 2, Mikulášková Veronika 2, Filípková Tereza 3, Polomíková Lucie 6/3, Stojarová Kristýna 1, Kříčková Monika 2

V šestém kole zajíždí družstvo příští sobotu 19.10. k derby na olomouckou Zoru. Utkání začne v 17:30 hod. Příjeďte nás podpořit přímo na místo a nebo nám fanděte na dálku.